آموزش ریاضی دوم دبستان درس نهم

پایگاه جامع آموزش ریاضی ایران برای شما بهترین امکانات را فراهم کرده تا یادگیری کتاب ریاضی دوم دبستان درس نهم را به بهترین شکل ممکن برای دانش آموزان سراسر کشور جهت برابری آموزشی و رشد تحصیلی همه ی هم وطنان فراهم سازد.ما آمده ایم تا درس ریاضی را به شیرینی و جذابی تماشای برنامه کودک به صورت کاملا رایگان ارائه دهیم.

این کتاب هشت فصل دارد و با تصویری برگرفته از نمونه‌های کاربردی موضوع آن فصل آغاز می‌شود. هر فصل شامل چهار واحد درسی و یک واحد حل مسئله است که به آموزش راهبرد حل مسئله می‌پردازد. در قسمت حل مسئله توضیحاتی برای معلّم محترم نوشته شده است تا هدف اصلی آموزش راهبرد تبیین گردد.

همچنین یک واحد مرور فصل و تمرین‌های ترکیبی و تکمیلی است که با تأکید بر مهارت‌هایی ازجمله مهارت خواندن و نوشتن پایان می‌یابد. معماهای مطرح‌شده در این قسمت برای دانش آموزان علاقه‌مند است.

اهداف ریاضی دوم دبستان درس نهم :

  • جمع اعداد سه رقمی
  • تفریق اعداد سه رقمی

يادگيري درس رياضي در زندگي ما چند جنبه‌ي گوناگون دارد. از جهتي رياضيات يک هنرست که بايد ازديدگاه زيبايي شناسي و حقيقت ‌نمايي ويژگي هاي نهفته‌ي خود را نمايان مي کند. از جهت ديگر در همه علوم بشري کاربرد و حضوري تعيين ‌کننده دارد.

درک رياضيات نه ‌تنها ابزاري مفيد براي رشد تفکّر است، بلکه وسيله‌ اي براي رشد و تعالي انسان از طريق ساختارهاي شناختي و معرفتي اوست که البته بدون تکيه ‌بر معارف الهي و علوم توحيدي ميسر نخواهد بود. درس رياضيات بايد براي دانش آموزان شادي ‌بخش و جذاب باشد و به ‌وسيله‌ي آن حس خوشايندي از مهارت هاي خود و ديگران به خود دست دهد.

کتاب ریاضی پایه‌ی دوم در راستای برنامه‌ی درسی ملّی و در ادامه‌ی تغییر کتاب درسی پایه‌ی اوّل تألیف شده است. در این کتاب نیز تلاش شده است دانش آموزان با روش‌های نوین آموزشی، به فکر کردن ترغیب شوند و در یادگیری نقش فعّال ایفا کنند. در عین حال مهارت‌هایی را بیاموزند که توانایی آن‌ها را در حل مسئله تقویت کند.

بازدیدها: 5

تماس با ما

جهت ثبت پیشنهاد و یا انتقاد با شماره 09164719853 در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *