ریاضی و آمار2_تابع

پایگاه جامع آموزش ریاضی ایران برای شما بهترین امکانات را فراهم کرده تا این بخش آموزش مجازی ریاضی و آمار 2_تابع را به بهترین شکل ممکن برای دانش آموزان سراسر کشور جهت برابری آموزشی و رشد تحصیلی همه ی هم وطنان فراهم سازد.ما آمده ایم تا درس ریاضی را به بهرین شکل ممکن و کاملا رایگان ارائه دهیم.

ریاضی و آمار2 از سه قسمت «فعالیت»، «کار در کلاس» و «تمرین» وهمچنین مثال‌های حل‌شده و توضیحات به صورت متنی، نکته های مهم و تعاریف، تشکیل شده است.چیزی که در هر «فعالیت» به‌طور عمده مورد نظر بوده آشنایی دانش آموزان با مفهوم درس و سهیم بودن آنان در ساختن دانش موردنظر است. فعالیت‌ها شامل مراحلی مانند درک کردن، کشف کردن، حل مسئله، استدلال کردن، بررسی کردن، حدس و آزمایش، توضیح راه‌حل، مرتب کردن، قضاوت در مورد یک راه‌حل و مقایسهٔ راه‌حل‌های مختلف است. هدایت فعالیت‌ها ساده و آسان نیست و صد البته، اجرای مناسب آن ارزش زیادی دارد. فعالیت‌ها در حدّ متوسط طراحی شده‌اند؛ بنابراین معلم می‌تواند با توجه به زمان و توانایی دانش آموزان خود، یک فعالیت را غنی‌تر کند یا با ارائهٔ توضیحات بیشتر و ایجاد تغییراتی، آن را ساده‌تر نماید و حتی فعالیتی مکمل در جهت آموزش همان مفهوم درسی طراحی کند.

سرفصل‌ها:

فصل اول: آشنایی با منطق و استدلال ریاضی

  • درس اول: گزاره‌ها و ترکیب گزاره‌ها
  • درس دوم: استدلال ریاضی

فصل دوم: تابع

  • درس اول: توابع ثابت، چند ضابطه‌ای و همانی
  • درس دوم: توابع پلکانی و قدر مطلقی
  • درس سوم: اعمال بر روی توابع

این بخش آموزش مجازی ریاضی و آمار 2_تابع

درس ریاضی و آمار2 پایهٔ یازدهم ادبیات درمسیر اهداف برنامهٔ درسی ملی و در ادامهٔ تغییر کتاب‌های درسی دوره اوّل متوسطه تألیف شده است. قبلا تأکید کتاب‌های درسی ریاضی بیشتر بر توانایی انجام دادن محاسبات بود. در رویکرد جدید، ضمن توجّه به این هدف، تأکید اصلی بر پرورش قوّه تفکر و تعقّل و رشد توانایی حل مسئله است. قوّه تفکر و تعقّل و رشد توانایی حل مسئله است. درواقع رویکرد «آموزش برای حل مسئله» به «آموزش از طریق حل مسئله» تغییر کرده است.

بازدیدها: 2

تماس با ما

جهت ثبت پیشنهاد و یا انتقاد با شماره 09164719853 در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *